WIELKIE DERBY ABSOLWENTÓW GIŻYCKICH OGÓLNIAKÓW 2016

Mecz dużo lepiej rozpoczęli piłkarze II LO, którzy zepchnęli I LO do defensywy. Już w 10 min spotkania kapitan II LO Maciej Kudyk mógł dać prowadzenie swojej drużynie, lecz piłka po jego uderzeniu z 15 metrów trafiła w słupek, kilka minut później Łukasz Puła przyjął piłkę w polu karnym i ładnym strzałem z około 14 metrów przy słupku uzyskał zasłużone prowadzenie dla II LO.

W 20 minucie było już 2:0, Marcin Sygnowski zrobił rajd prawą stroną boiska zagrał do Macieja Kudyk, po strzale kapitana II LO bramkarz Szymon Kowalczyk jeszcze odbił piłkę, ale przy dobitce Marcina Sygnowskiego był już bezradny. Po tej bramce przebudziło się I LO i to oni przejęli inicjatywę stwarzając kilka dogodnych sytuacji, których nie wykorzystał Piotr Pawlik. W końcówce pierwszej połowy fatalną stratę zaliczył jeden
ze środkowych pomocników II LO i szybka kontra I LO zakończyła się bramka, strzelcem gola w sytuacji sam na sam został Bartosz Łapiński. Do przerwy 2:1 dla II LO.  Druga połowa to ataki I LO od samego początku, ale fenomenalnie spisywał się w bramce II LO Paweł Andruszkiewicz, który popisał się kilkoma pięknymi interwencjami. Cofnięte II LO przyjmowało przeciwników na swojej połowie i wyprowadzało bardzo groźne kontry, i właśnie po jednej z takich akcji w 70 minucie rezerwowy Rafał Bielak oddał strzał życia z narożnika pola karnego i umieścił piłkę w samym „okienku” bramki I LO, ten gol był ozdobą meczu. Kilka minut później II LO mogło rozstrzygnąć losy spotkania, Maciej Kudyk dośrodkował z rzutu rożnego a tam najwyżej wyszedł w powietrze Kamil Kajrys i pięknym uderzeniem po koźle skierował
piłkę do bramki lecz z linii bramkowej wybił ją obrońca I LO. Ostatnie 10 min meczu to ciągłe ataki I LO, w 85 minucie podcinany był w polu karnym II LO Szymon Jabłoński i sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. Zrobiło się 2:3, w ostatniej minucie spotkania I LO mogło doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystało kolejnej świetnej sytuacji, szczęście uśmiechnęło się do II LO i mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:2.

Bilans siedmiu spotkań : 5-2 dla II LO

VIII Edycja przewidziana jest na kwietniowe święta 2016.

5. Sygnowski Marcin (rocznik 84) – obrońca
6. Nowak Maciej (rocznik 85) – pomocnik (selekcjoner)
7. Kaczorowski Piotr (rocznik 86) – pomocnik
8. Łukasik Mateusz (rocznik 96) – pomocnik
9. Bielak Rafał (rocznik 85) – pomocnik
10. Minikowicz Michał (rocznik 83) – pomocnik