English German Russian

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/html/lo2/images/Mistrzowie_sportu_2017.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Mistrzowie_sportu_2017

II LO mistrzem w sporcie

Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie podsumował współzawodnictwo sportowe szkół w województwie warmińsko-mazurskim w roku szkolnym 2016/2017.

 

  Podczas uroczystej gali sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Przewodniczący SZS Pan Wacław Wasiela dokonał podsumowania rywalizacji sportowej zarówno na poziomie szkolnym jak i administracyjnym. Przypomnijmy, że szkoły klasyfikowane były na poziomie: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym. Natomiast poziom administracyjny odnosił się do: gmin wiejskich, gmin wiejsko - miejskich, miast i powiatów.

Oczywiście nas najbardziej interesowała rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych i powiatów. Wyniki do samego końca utrzymywane były w tajemnicy, więc wszyscy z niecierpliwością wsłuchiwali się w odczytywanie werdyktu. Szkoły klasyfikowane były do dziesiątego miejsca, od tegoż miejsca wyczytywane. Wielką frajdą było czekać aby II LO w Giżycku zostało wyczytane jako ostatnie. Oczywiście oznaczało to, że zostaliśmy mistrzami współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w województwie warmińsko - mazurskim w roku 2016/2017.  

To trzeci z rzędu mistrzowski tytuł w rywalizacji sportowej dla naszej szkoły – przysłowiowy hat-trick. W sumie cztery razy klasyfikowani byliśmy ma I miejscu w województwie. Po raz pierwszy w roku 2010/2011.

W głównej mierze zdobyliśmy ten tytuł, dzięki regularnym startom naszej młodzieży w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych. Można stwierdzić ,że sukces sportowy młodzieży w II LO Giżycko stał się tradycją. Serdecznie wszystkim sportowcom i kibicom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo w zawodach.

A w szczególności: w piłce nożnej dziewcząt i chłopców, siatkówce dziewcząt i chłopców, streetballu, tenisie ziemnym, pływaniu, siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców, tenisie stołowym.  W roku szkolnym 2016/2017 nasi sportowcy 36 razy uczestniczyli w zawodach sportowych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Dorota Skrzypek, Adam Ingielewicz i Edward Maksym.

autor: Edward Maksym

{gallery}Mistrzowie_sportu_2017{/gallery}

Walentynki u Gizewiusza