English German Russian

II LO mistrzem w sporcie

Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie podsumował współzawodnictwo sportowe szkół w województwie warmińsko-mazurskim w roku szkolnym 2016/2017.

 

  Podczas uroczystej gali sportu w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Przewodniczący SZS Pan Wacław Wasiela dokonał podsumowania rywalizacji sportowej zarówno na poziomie szkolnym jak i administracyjnym. Przypomnijmy, że szkoły klasyfikowane były na poziomie: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym. Natomiast poziom administracyjny odnosił się do: gmin wiejskich, gmin wiejsko - miejskich, miast i powiatów.

Oczywiście nas najbardziej interesowała rywalizacja szkół ponadgimnazjalnych i powiatów. Wyniki do samego końca utrzymywane były w tajemnicy, więc wszyscy z niecierpliwością wsłuchiwali się w odczytywanie werdyktu. Szkoły klasyfikowane były do dziesiątego miejsca, od tegoż miejsca wyczytywane. Wielką frajdą było czekać aby II LO w Giżycku zostało wyczytane jako ostatnie. Oczywiście oznaczało to, że zostaliśmy mistrzami współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych w województwie warmińsko - mazurskim w roku 2016/2017.  

To trzeci z rzędu mistrzowski tytuł w rywalizacji sportowej dla naszej szkoły – przysłowiowy hat-trick. W sumie cztery razy klasyfikowani byliśmy ma I miejscu w województwie. Po raz pierwszy w roku 2010/2011.

W głównej mierze zdobyliśmy ten tytuł, dzięki regularnym startom naszej młodzieży w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych. Można stwierdzić ,że sukces sportowy młodzieży w II LO Giżycko stał się tradycją. Serdecznie wszystkim sportowcom i kibicom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo w zawodach.

A w szczególności: w piłce nożnej dziewcząt i chłopców, siatkówce dziewcząt i chłopców, streetballu, tenisie ziemnym, pływaniu, siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców, tenisie stołowym.  W roku szkolnym 2016/2017 nasi sportowcy 36 razy uczestniczyli w zawodach sportowych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Dorota Skrzypek, Adam Ingielewicz i Edward Maksym.

autor: Edward Maksym