English German Russian

Dni Języka Polskiego

W dniach 21.02.2019r. - 22.02.2019r. w szkole jak co roku odbyły Dni Języka Polskiego. Tym razem w obchody włączył się energicznie Samorząd Szkolny.

Na kilka dni przed imprezą na ścianach szkoły pojawiły się plakaty wykonane przez uczniów 1b i 2c. Ich treścią był sprzeciw wobec mowie nienawiści.

4-czwarta godzina lekcyjna 21.02 rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klas 2 o profilu rozszerzonym, a dotyczącym mowy nienawiści. Spektakl przygotowany przez panią B. Tarasiewicz spotkał się z dużym zainteresowaniem widowni.

Na następnych lekcjach miał miejsce konkurs poezji śpiewanej, w którym brali udział uczniowie różnych klas. Jury o os. J. Kościelska, P. Masłowska i P. Gawrycki zadecydowało o zwycięstwie L. Szabunia i A. Stankiewicz z klasy 2b.

 W następny dzień rozpoczął się konkursami literackimi przygotowanymi przez klasę 1b. Uczniowie przebrani za postacie literackie korzystając z uprzejmości nauczycieli wchodzili do klas i zadawali pytania dotyczące znanych utworów literackich.

Następnie klasa 1a przedstawiła spektakl o miłości. Po spektaklu konkurs recytatorski i ponownie emocje wykonawców i widowni. Jury w składzie O. Szpakowska, M. Musiał i A. Styczkiewicz -Górska zadecydowało i przyznaniu pierwszego miejsca i nagrody E. Sienko z klasy 3b. Te dwa dni były pełne pozytywnych wrażeń i emocji. I w międzyczasie odbył się plebiscyt na najpiękniejsze słowo w j. polskim. Zostało nim słowo "MIŁOŚĆ".

autor: Jadwiga Kościelska