English German Russian

in Obiekty
18. 11. 18
posted by: alicja
Odsłony: 1219

 

 II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku

nie boi się wyzwań!

 

1 września 2018r. ruszył projekt „Google Oferują Aplikacje do Lekcji” finansowany z programu Unii Europejskiej Erasmus+ Edukacja Szkolna.

Partnerami projektu GOAL są szkoły z Włoch, Francji, Słowacji, Turcji i Irlandii Północnej, a koordynatorem głównym jest II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku.

Głównym celem projektu jest inicjowanie i wspieranie nauczania opartego na technologiach informacyjnych poprzez poznawanie i wykorzystanie narzędzi Google w edukacji szkolnej, np.: Google Blogger, Google Arts and Culture, You Tube, Google Mapy i Cardboard, Google Kalendarz i Classroom, Google Ekspedycje. Projekt przyczyni się do wzbogacenia lekcji o interaktywne treści bazujące na pełnej współpracy uczniów i nauczycieli. Nabycie umiejętności z zakresu stosowania narzędzi Google podniesienie atrakcyjność kształcenia i jakość pracy szkół partnerskich. Działania projektowe obejmą wizyty studyjne uczniów i nauczycieli oraz przedsiębiorców przyjmujących młodzież podczas wycieczek dydaktycznych.

Główne działania w projekcie to:

1) Innowacyjne podejście do nauczania w erze cyfrowej poprzez wykorzystywanie na lekcjach narzędzi Google i wprowadzanie atrakcyjnych metod nauczania.

2) Mobilności, podczas których, młodzież przeprowadzi lekcje różnych przedmiotów w języku angielskim z wykorzystaniem wybranych narzędzi Google.

3) Rozwój kompetencji językowych i kwalifikacji zawodowych nauczycieli zaangażowanych w realizację zadań projektu na różnych płaszczyznach życia, współpracy z rodzicami i lokalną społecznością prowadzące do ugruntowania statusu zawodów nauczycielskich.

Projekt przyczyni się do nawiązania nowych kontaktów między uczniami i nauczycielami z krajów partnerskich, przełamania barier społecznych i mentalnych oraz rozwijania umiejętności interpersonalnych tak bardzo przydatnych w dzisiejszej rzeczywistości.

Autorami projektu są nauczycielki II LO w Giżycku panie Mariola Plaugo i Małgorzata Szpakowska.

 

 

Mobilność Turcja

Trzeciego listopada 2018r.o godzinie 4:00 rano rozpoczęła się nasza przygoda z Turcją. Już w samolocie do Istambułu oślepiło nas słońce i zauroczył błękit tureckiego nieba. Jeszcze jeden lot i byliśmy na rozgrzanej płycie lotniska Adana. Tam już czekała na nas grupa ze Słowacji i Hakan Demir  – organizator mobilności i koordynator turecki. Około 22 czasu tureckiego dotarliśmy do wyznaczonego celu - miasta Silifke położonego nad Morzem Śródziemnym u stóp masywu Taurus. Uczniowie z wymiany i ich rodziny powitały nas bardzo serdecznie – uściskom nie było końca.

Pierwszy dzień spędziliśmy w gronie nowo poznanych przyjaciół i ich rodzin z Turcji. Okazali się oni niezwykle gościnni – przygotowali lokalne smakołyki i turecką kawę. Zabrali nas na spacer po pięknych plażach i oglądaliśmy zachód słońca w porcie i  parku przyrodniczym Jeziora Ptaków AKGÖL.

Następnego dnia odwiedziliśmy uczestniczącą w projekcie szkołę ULUG BEY MESLEKI VE TEKNIK ANADOLU LISESI w SILIFKE.

Uczniowie i dyrektor powitali nas z olbrzymim entuzjazmem. Uczniowie wykonali przepiękny występ taneczny w ludowych strojach. Po zakończeniu części artystycznej rozpoczęliśmy działania projektowe. Obejrzeliśmy wykonane wcześniej przez uczniów prezentacje szkół partnerskich i regionów z wykorzystaniem narzędzi Google. Rozstrzygnięty też został konkurs na logo projektu. Zwycięzcami okazała się grupa słowacka. Po wspólnym lunchu z naszymi nowymi rodzinami, nauczycielami oraz koordynatorami udaliśmy się na spotkanie z Gubernatorem miasta Silifke. Wywarł na nas niesamowite wrażenie pytając o nasze działania projektowe i częstując lokalnymi smakołykami i turecką herbatą.

We wtorek udaliśmy się do Mersin Technopark. Jest to ogromna firma mająca swoje oddziały w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, która zajmuje się opracowaniem innowacyjnych technologii przy wykorzystaniu najnowszych prac badawczo-rozwojowych. Podczas wykładu w sali konferencyjnej uzyskaliśmy wiele cennych informacji o narzędziach wykorzystywanych w pracy Technoparku, co dało nam obraz jej działania na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

W drodze powrotnej mieliśmy możliwość podziwiać Zamek Panny - Kızkalesi, unoszący się na błękitnych wodach Morza Śródziemnego.

 

Środę rozpoczęliśmy w szkole lekcją historii z użyciem Google Arts and Culture. Prowadzący, pan Atil Övanci wyjaśnił i pokazał zastosowanie tej niezwykłej aplikacji, która przeniosła nas w czasie umożliwiając oglądanie z bliska manuskryptów i zabytków podczas wirtualnego spaceru.

 

Druga połowa dnia była dość ciekawym doświadczeniem. Udaliśmy się do zamku Uzuncaburç, gdzie oglądaliśmy ruiny starej świątyni Zeusa oraz amfiteatr z okresu rzymskiego. W tej dość nietypowej scenerii udało się nam połączyć na Skypie z Sabriną Sinephro z Martyniki i zapoznać się z nieobecną w Turcji koordynatorką projektu z siedziby zamorskiej Francji.

 

Ostatni dzień był również bardzo pracowity. Od rana uczyliśmy się w szkole tworzyć strony internetowe za pomocą html na lekcji informatyki. Wzięliśmy też udział w lekcji języka angielskiego przeprowadzonej w zabawny sposób przy użyciu tablicy interaktywnej i aplikacji youtube.

Po południu mieliśmy możliwość zejścia do jaskini Aynaligol (Gilindire) Magarasi położonej w przepięknym otoczeniu nadmorskich klifów. Zapierający dech w piersiach widok pionowej jaskini schodzącej pod wodą morską był absolutnie warty zobaczenia.

Wracając zajrzeliśmy na plantację kiwi i mieliśmy możliwość zobaczenia Piekła i Nieba – są to krasowe zapadliska, do których schodzi się w głąb ziemi kamiennymi schodami.

Po powrocie spędziliśmy resztę ostatniego wieczoru z goszczącymi nas rodzinami. W piątek z samego rana wszyscy płakaliśmy podczas pożegnania, a nasi partnerzy już nas zapraszali na ponowny przyjazd do Turcji. Nikomu nie dało się ukryć wzruszenia…

Wyjazd uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku jest realizacją pierwszej mobilności w ramach projektu „GOAL – Google oferuje aplikacje do lekcji” dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z programu Erasmus+.

 

Koordynatorzy: Małgorzata Szpakowska i Mariola Plaugo

Uczennice: Anna Kondracka, Emilia Zaręba i Katarzyna Borowiec

z II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku

 

International Webinar: Overview of Google Apps for Education by Martin Peoples

 

Przegląd aplikacji Google dla edukacji

Prowadzący: Martin Peoples

 

4 lutego 2019 roku o godzinie 15.00 czasu środkowoeuropejskiego odbył się międzynarodowy webinar Przegląd aplikacji Google dla edukacji z użyciem Google Hangouts. Udział w szkoleniu online wzięli nauczyciele i uczniowie projektu „GOAL – Google oferuje aplikacje do lekcji” finansowanego z programu Erasmus+: Turcja, Irlandia Północna, Słowacja, Włochy, Francja i Polska, reprezentowana przez II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku.

Prowadzący Martin Peoples zapoznał nas z szeroką gamą aplikacji oferowanych przez Google oraz podzielił się swoimi doświadczeniami w ich stosowaniu. Przedstawił wyniki ankiety na temat aplikacji. Wśród uczestników projektu najbardziej popularne okazały się YouTube, Mapy, Formularze i Dysk Google, a najmniej Classroom, Rysunki i Cardboards. Część ankietowanych używa Slajdy, Dokumenty, Formularze, Arkusze, Arts and Culture. Zasoby wspierające naukę narzędzi Google można znaleźć online jako The Cafe Train.

Czas spędzony podczas telekonferencji był świetną okazją do zapoznania się i integracji uczestników projektu oraz wymiany poglądów na temat użyteczności aplikacji.

Koordynatorzy: Małgorzata Szpakowska i Mariola Plaugo

 

Lekcja historii

W piątek 08.02.19r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Giżycku odbyła się interaktywna lekcja historii z wykorzystaniem aplikacji Google Arts and Culture w ramach projektu GOAL „Google oferuje aplikacje do lekcji” programu Erasmus+. Nasze uczennice: Aleksandra Szpakowska i Martyna Musiał z kl. IIa przybliżyły okoliczności wybuchu i najważniejsze fakty z Powstania Warszawskiego „wchodząc” do interaktywnego Muzeum Powstania w Warszawie. Lekcję urzeczywistniły fragmentami wywiadów z powstańcami. Przedstawiły działanie Google Arts and Culture, która umożliwia wirtualne wycieczki po muzeach i kulturowych zakątkach świata. Uczniowie po zrobieniu selfie, korzystając z technologii rozpoznawania twarzy, poznali swojego sobowtóra z zasobu aplikacji. Wzięli udział w interaktywnej grze typu Escape Room z wykorzystaniem aplikacji Thinglink oraz innych narzędzi TIK tj. learningapps. Na koniec każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę za aktywny udział w zajęciach.

Koordynatorzy: Małgorzata Szpakowska i Mariola Plaugo

 

Mobilność Irlandia

W dniach 9-16 marca 2019 roku uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa  Gizewiusza w Giżycku wzięli udział w wymianie do Irlandii Północnej w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna. Wcześnie rano wylecieli z lotniska Warszawa Modlin do Belfastu, a następnie autobusem dostali się do Derry Londonderry w Irlandii Północnej. Tam zostali zakwaterowani u rodzin goszczących.

Martin Peoples - Dyrektor Kształcenia z TIK i koordynator projektu z Irlandii serdecznie powitał uczestników projektu z Francji, Polski, Słowacji i Włoch oraz przedstawił grupę nauczycieli uczących w North West Regional College. Jest to bardzo duża szkoła, gdzie uczy się 2440 uczniów.

Codziennie korzystając z bogatego zaplecza collegu uczyliśmy się jak korzystać z narzędzi Google w praktyce. Pod kierunkiem nauczycieli braliśmy udział w lekcjach np. konwersacji w języku angielskim, biologii z wykorzystaniem YouTube, informatyki z kodem QR z szeregiem ciekawych aplikacji ułatwiających pracę i naukę, takich jak: Wheel of names, Padlet, Adobe Spark, Natural Reader, Dragon Anywhere, Screencast-O-Matic. Poznane umiejętności ćwiczyliśmy na popołudniowych warsztatach praktycznych przy komputerach.

Podczas pobytu zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Burmistrzem miasta Derry Londonderry w Ratuszu (Guildhall). Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość podziwiać piękno Północnego Wybrzeża (Giant Causeway) – bazaltowej formacji skalnej uformowanej podczas erupcji wulkanicznej.

Dzięki tej mobilności rozwinęliśmy nasze umiejętności lingwistyczne oraz nawiązaliśmy nowe międzynarodowe przyjaźnie. Mieszkając u rodzin, mogliśmy uczestniczyć w codziennym życiu mieszkańców Irlandii Północnej, poznawać różnice kulturowe i ich obyczaje, a w wolnym czasie zwiedzić miasto. Niezapomniane wspomnienia z wyjazdu będą nam długo towarzyszyć.

Wyjazd uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku jest realizacją drugiej mobilności w ramach projektu „GOAL – Google oferuje aplikacje do lekcji” dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z programu Erasmus+.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku: Martyna Musiał i Aleksandra Szpakowska kl. IIA, Szymon Kolendo kl. IB.

Koordynatorzy projektu: Mariola Plaugo i Małgorzata Szpakowska.

 

Mobilność Słowacja

Naszą przygodę ze Słowacją rozpoczęliśmy 12 maja 2019r. Wcześnie rano sześcioosobowa grupa Erasmus+ z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku wyruszyła do oddalonej blisko 900 km Trnavy w ramach projektu GOAL – Google oferuje aplikacje do lekcji.

Szkoła Partnerska ze Słowacji Stredná odborná škola elektrotechnická powitała bardzo ciepło i serdecznie. Oficjalnie wszystkich uczestników mobilności z Irlandii Północnej, Martyniki, Polski, Turcji i Włoch przyjął Starosta Miasta Trnava, który zachęcił nas do dyskusji na temat systemów edukacji w krajach partnerskich. Po oficjalnej części, każda ze szkół przedstawiła prezentacje z działań między mobilnościami. Dzieliliśmy się też wrażeniami i emocjami towarzyszącymi nam od początku projektu.

W szkole partnerskiej wzięliśmy udział w kilku lekcjach przeprowadzonych w języku angielskim, były to: praktyczne warsztaty wykorzystania okularów VR z aplikacją Carboard; żywa lekcja historii w zamku Czerwony Kamień; lekcja matematyki z wykorzystaniem aplikacji Google Maps, Google Calculation oraz Google GPS coordinate converter. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących wykorzystania okularów VR z aplikacją Carboard przeprowadzonych przez naszego słowackiego partnera Petera Baranika.

Ogromne wrażenie zrobiła na nas wizyta w zakładzie VUJE - lidera rynku w dziedzinie energii jądrowej. Firma zajmuje się projektowaniem instalacji jądrowych, analizą bezpieczeństwa jądrowego, analizą strukturalną materiałów, uruchamianiem i zamykaniem elektrowni jądrowych. Wykład w zakładzie VUJE to wspaniała lekcja fizyki, podczas której prowadzący pokazał nam pracę w symulatorze jądrowym.

Nie zabrakło również spotkań sprzyjających integracji krajów partnerskich, ćwiczenia umiejętności językowych, zapoznawania z kulturą i tradycjami naszych partnerów. Rodziny słowackie, które nas gościły, to wspaniali ludzie, bardzo gościnni, z którymi wspaniale spędzaliśmy czas.

Wyjazd uczniów i nauczycieli II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku jest realizacją trzeciej już mobilności w ramach projektu „GOAL – Google oferuje aplikacje do lekcji” dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z programu Erasmus+.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku, którzy wzięli udział w mobilności to uczennice klasy IIc: Wiktoria Cemka, Zuzanna Jaryst, Laura Kieżun i Zuzanna Ryńska oraz koordynatorzy projektu Małgorzata Szpakowska i Mariola Plaugo.

in Obiekty
18. 09. 28
posted by: alicja
Odsłony: 2022

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego

 

 

Projekt Powiatu Giżyckiego o takiej nazwie realizuje Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku. Ogólny budżet projektu to 3 324 352, 90 PLN, a planowane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 2 163 610,10 PLN. Projekt obejmuje modernizację trzech budynków:

- budynku szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza i Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej przy ul. Sikorskiego 3,

 

- sali gimnastycznej tych szkół przy ulicy 3 – Maja 19

 

- sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Mickiewicza 27.

W ramach projektu zostaną wykonane:

1. W budynku szkoły II Liceum Ogólnokształcącego: 

 • Docieplenie ścian zewnętrznych od wewnątrz za pomocą specjalnych płyt poliuretanowych przyklejanych do ścian.
 • Docieplenie stropu lukarn , stropu poddasza, połaci dachowych skośnych wełną mineralną.
 • Wymiana pozostałej stolarki okiennej zewnętrznej drewnianej na okna trzyszybowe zespolone.
 • Wymiana instalacji grzewczej w całym budynku szkoły na nową dostosowaną do nowych parametrów cieplnych budynku, z grzejnikami o małej pojemności cieplnej z zaworami termostatycznymi z siłownikiem sterowanym przy pomocy regulatora programowalnego. W budynku zostanie wydzielone min. 8 stref grzewczych, w których może być inny cykl temperatury w funkcji czasu.
 • Modernizacja ciepłej wody użytkowej poprzez zastąpienie istniejącego podgrzewacza wody pompą cieplną typu powietrze –woda umieszczoną w piwnicy budynku.
 • Remont elewacji budynku polegający na wymianie tynków z zachowaniem oryginalnych detali, uzupełnienie tynków, tynkiem gotowym renowacyjnym, pomalowanie elewacji farbami na spoiwie silikonowym, renowacja cokołu budynku, wykonanie nowych obróbek blacharskich.

 2. W budynku sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego

 • Docieplenie ścian zewnętrznych z użyciem płyt styropianowych przyklejanych na zewnątrz.
 • Wymiana istniejących drzwi zewnętrznych na nowe.
 • Modernizacja instalacji grzewczej – wymiana uszkodzonych grzejników, montaż zaworów termostatycznych z siłownikami, zainstalowanie regulatora programowalnego temperatury  z wydzieleniem stref grzewczych.
 • Modernizacja ciepłej wody użytkowej poprzez zastąpienie podgrzewacza pojemnościowego pompą ciepła powietrze woda.
 • Wymiana obróbek blacharskich przy części sali.

3. W budynku sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku

 • Docieplenie ścian zewnętrznych (za wyjątkiem ściany frontowej od strony ul. 1-go Maja) z użyciem płyt styropianowych przyklejanych na zewnątrz.
 • Docieplenie ściany od Alei 1-go Maja od wewnątrz za pomocą specjalnych płyt izolacyjnych.
 • Docieplenie stropów wewnętrznych wełną mineralną.
 • Wymiana istniejących drzwi zewnętrznych na nowe.
 • Docieplenie podłóg izolacja termiczną ze styropianu, w tym demontaż starej podłogi, ułożenie izolacji, ponowny montaż.
 • Wymiana nieszczelnego pokrycia z dachówki na dachówkę ceramiczną holenderkę w kolorze ceglastym zapewniającą szczelność dachu i chroniącą ułożoną warstwę izolacyjną dachu.
 • Wymiana instalacji grzewczej w całym budynku na nową dostosowaną do nowych parametrów cieplnych budynku z grzejnikami o małej pojemności cieplnej z zaworami termostatycznymi z siłownikiem sterowanym przy pomocy regulatora programowalnego. W budynku zostaną wydzielone min 4 strefy grzewcze (sala, szatnia dziewcząt, szatnia chłopców, pokój nauczycieli), w których może być inny cykl temperatury i inna wartość temperatury w funkcji czasu.
 • Wymiana istniejącego oświetlenia wewnątrz budynku na nowe ze źródłami światła o najwyższej sprawności świetlnej ( lampy LED) wraz z wymianą instalacji elektrycznej o niższych stratach energii elektrycznej.
 • Wymiana konstrukcji rusztu podłogi.
 • Wykonanie nowego parkietu dębowego wraz z malowaniem.
 • Remont słupków ceglanych pod konstrukcję podłogi.
 • Przebudowa szatni, zaplecza socjalnego i węzła sanitarnego, w tym wykonanie szatni dla dziewcząt, szatni dla chłopców, toalety dla niepełnosprawnych.
 • Remont konstrukcji dachu i wymiana obróbek blacharskich.
 • Wykonanie nowych instalacji sanitarnych związanych z toaletami, w tym modernizacja wytwarzania c.w.u.
 • Wykonanie instalacji elektrycznej przyzywowej do WC dla niepełnosprawnych oraz wykonanie nowej instalacji odgromowej budynku.

 Realizacja projektu przyniesie poprawę własności energetycznej budynków, zużycie energii do ogrzewania budynków zmniejszy się o 66,16%.  Parametry energetyczne budynku są związane ze zużyciem opału spalanego na ich ogrzewanie  i emisji gazów w kotłowni miejskiej produkującej ciepło na rzecz tych budynków. Zużycie węgla w tej kotłowni wskutek realizacji projektu Powiatu Giżyckiego zmniejszy się o 72 tony/rok, emisja dwutlenku siarki spadnie o 1,153 tony/rok, pyłu PM 2,5 o 0,810 tony/rok, a pyłu PM 10 o 1.061 tony/rok.

Poza czynnikami środowiskowymi projekt posiada pozytywne znaczenie społeczne. Uczniowie i nauczyciele uczący się/pracujący w tych budynkach będą posiadali lepsze warunki nauki/pracy. Szczególnie dotyczy to sal gimnastycznych, w których temperatura w zimie spada do zbyt małej wartości. Społeczeństwo miasta Giżycka będzie mieszkało w mniej zapylonym środowisku. Wskutek poprawy estetyki budynków o charakterze zabytkowym poprawi się jakość przestrzeni publicznej. Będzie to również wkład Powiatu Giżyckiego w ogólnoświatowe wysiłki na rzecz ochrony klimatu na Ziemi.

 

Postępy prac przy docieplaniu sali gimnastycznej II LO

Stan w dniu 20 września 2018r

W dniu 24 września 2018r rozpoczęto docieplanie fundamentów sali gimnastycznej

 

Przekazanie terenu i placu budowy budynku szkoły II LO

24 września 2018r nastąpiło przekazanie terenu  i placu budowy dla wykonania robót w zakresie: Termomodernizacja wraz z poprawą stanu technicznego budynku szkoły II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku przy ulicy Sikorskiego 3. Do prac przekazano: piwnice w całości, parter do sali 8, I piętro do sali 120.

 

27 września 2018r widać już pierwsze postępy prac w budynku II LO

 

Przekazanie placu budowy sali gimnastycznej ZSEiI

W dniu 27 września 2018r nastąpiło przekazanie placu budowy sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku

 

 

Modernizacja urządzenia do produkcji ciepłej wody w sali gimnastycznej II LO

28 września 2018r zakończono prace przy instalacji pompy ciepła do produkcji ciepłej wody na użytek sali gimnastycznej II LO. Źródłem ciepła do produkcji jest powietrze z pomieszczenia kotłowni. Zastąpienie bojlerów elektrycznych spowoduje znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacji. Z 1 kW zakupionej energii elektrycznej otrzymamy 3 kW energii cieplnej (COP 3,5). Zamontowano również nowe głowice przy grzejnikach.

Jak widać na załączonych zdjęciach pompa działa.

 

 

Kolejny dzień prac przy docieplaniu sali gimnastycznej II LO

Docieplanie fundamentów ciąg dalszy - stan na dzień 1 października 2018r

 

Kolejny dzień prac przy termomodernizacji budynku II LO

1 października 2018r.

Modernizacja elementów grzewczych przeniosła się do piwnic budynku.

 

Modernizacja docieplania fundamentów sali gimnastycznej II LO na ukończeniu

5 października 2018r.

 

Rozpoczęto prace remontowe sali gimnastycznej ZSEiI

7 października 2018r.

Pierwszym etapem przygotowań jest usuwanie starych, zniszczonych elementów konstrukcji budynku: tynki, posadzki, dachówki.

 

 

Sala gimnastyczna II LO każdego dnia wygląda efektowniej

9 października 2018r.

 

Termomodernizacja budynku II LO postępuje

11 października 2018r.

W piwnicach widać już nowe elementy systemu grzewczego.

Rozpoczął się również kolejny etap termomodernizacji – prace nad elewacją budynku II LO

 

Zakończenie prac przy termomodernizacji sali gimnastycznej II LO

19 października 2018r. nastąpił odbiór końcowy robót w ramach termomodernizacji sali gimnastycznej II LO. Od 22 października uczniowie będą mogli już korzystać z docieplonego obiektu.

 

Termomodernizacja budynku II LO widoczna

22 października 2018r.

Elementy nowej instalacji grzewczej w budynku szkoły - grzejniki o małej pojemności cieplnej z zaworami termostatycznymi z siłownikiem sterowanym przy pomocy regulatora programowalnego pojawiły się już w bibliotece szkolnej. Postępuje również docieplanie ścian zewnętrznych od wewnątrz za pomocą specjalnych płyt poliuretanowych przyklejanych do ścian.

 

Pokrycie dachowe sali gimnastycznej ZSEiI

23 października 2018r.

Prace nad wymianą pokrycia dachowego i remontem więźby dachowej sali gimnastycznej ZSEiI rozpoczęte.

 

 

Postęp prac przy termomodernizacji budynku II LO

28 października 2018r.

Termomodernizacja sal szkolnych w toku. Zostały docieplone sale: 216, 214, 211, 5, 6, 7, 8, 114, 115, 116, 117, 120, ,  także sekretariat i pokój dyrektora. Zainstalowano również w tych salach nowy system doprowadzenia wody zasilającej ogrzewanie. Czekamy tylko na nowe grzejniki.

 

 

To czego nie widać

7 listopada 2018r.

Zakończyła się termomodernizacja poddasza nad całym budynkiem szkoły. Prace objęły ocieplenie lukarn i poddasza wełną mineralną grubości 15 cm i zabezpieczenie folią paroprzepuszczalną po całości stropów.

 

Termomodernizację sali gimnastycznej ZSEiI już widać

23 listopada 2018r.

Sala gimnastyczna ZSEiI w Giżycku została już w połowie przykryta nową dachówką. Wymieniono również belki stropowe, wymurowano wzmocnienia, skuto tynki oraz postawiono nowe ścianki działowe. Obecnie całe prace skupiają się na dokończeniu przykrycia dachu.

 

 

Prace wewnątrz sali gimnastycznej ZSEiI

5 lutego 2019r.

 Ściany sali gimnastyczna Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych mają już nowe tynki. Podsufitka też zyskuje nowy wygląd. Trwają także prace nad modernizacją instalacji elektrycznej i grzewczej.

  

 

Prace wewnątrz budynku II LO

17 lutego 2019r.

Prace wewnątrz budynku szkoły II LO zostały zakończone. Wszystkie klasy, korytarze, szatnie szkolne i całe podpiwniczenie zostało ocieplone. Dokonano wymiana stolarki okiennej oraz instalacji grzewczej. Zainstalowano pompę ciepła zapewniającą ciepłą wodę w toaletach szkolnych i w internacie szkoły policealnej.

 

Postęp prac w budynku sali gimnastycznej ZSEiI

15 marca 2019r.

Sufit sali gimnastycznej ZSEiI gotowy. Trwają prace przygotowujące do wykonania nowej podłogi.
W toaletach układana jest glazura oraz instalacja sanitarna. Ściany budynku zyskują zewnętrzną termoizolację, która znacząco poprawi energooszczędność budynku.

 

 

Kontynuacja prac przy elewacji II LO

23 marca 2019r.

Prace  nad tylną elewacją budynku szkoły II LO prawie na ukończeni.

 

 

Zakończenie termomodernizacji II LO

26 kwietnia 2019r.

Prace termomodernizacji budynku szkoły II LO zakończone. Szkoła już także z zewnątrz wygląda efektownie.

 

Nowe drzewa

29.05.2019r.

W związku z usunięciem 4 drzew kolidujących z projektem realizacji inwestycji polegającej na wykonaniu izolacji cieplnej i ociepleniu ścian fundamentowych sali gimnastycznej II LO w Giżycku szkoła odsadziła 4 drzewa z gatunku jarząb szwedzki.

 

Zakończenie termomodernizacji sali gimnastycznej ZSEiI

Zakończono termomodernizację sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku przy ulicy Mickiewicza 27 realizowaną w ramach projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020”. Zakres prac był bardzo szeroki i obejmował:

 • docieplenie ścian zewnętrznych (za wyjątkiem ściany frontowej od strony al. 1 maja)
 • docieplenie od wewnątrz ściany od al. 1 maja
 • docieplenie stropów wewnętrznych
 • wymiana istniejących drzwi zewnętrznych na nowe
 • docieplenie podłóg
 • wymiana pokrycia dachu
 • wymiana instalacji grzewczej
 • wymiana oświetlenia wewnątrz budynku wraz z wymianą instalacji elektrycznej
 • wymiana konstrukcji rusztu podłogi, wykonanie posadzki betonowej
 • wykonanie nowego parkietu dębowego wraz z malowaniem
 • przebudowa szatni, zaplecza socjalnego i węzła sanitarnego, w tym wykonanie szatni dla dziewcząt, szatni dla chłopców, toalety dla niepełnosprawnych
 • remont konstrukcji dachu i wymiana obróbek blacharskich
 • wykonanie nowych instalacji sanitarnych związanych z toaletami, w tym modernizacja wytwarzania c.w.u.
 • wykonanie instalacji elektrycznej
 • wykonanie nowej instalacji odgromowej budynku

 

in Obiekty
17. 04. 26
posted by: alicja
Odsłony: 12608

 

Oferta edukacyjna w roku szkolnym 2019/2020

Absolwenci Gimnazjum

 

 1. II LO prowadzi nabór do 3 klas pierwszych.

 2. Łączna liczba miejsc w klasach pierwszych – 90 (3x30).

 3. Istnieje możliwość utworzenia klasy integracyjnej.
 4. Osobom  zainteresowanym rozwijaniem pasji sportowych o profilu piłki siatkowej lub koszykowej proponujemy dodatkowe czterogodzinne zajęcia.
 5. W klasie pierwszej wszyscy uczniowie uczą się takich samych przedmiotów.

 6. II LO oferuje naukę dwóch z trzech języków obcych do wyboru spośród: język angielski, język niemiecki, język rosyjski.

  Jeden z wybranych języków jest kontynuacją języka obcego nauczanego na poprzednich etapach edukacyjnych.

  Języki obce nauczane są w grupach 15 osobowych.

  Język kontynuacyjny nauczany jest na dwóch poziomach:
  Przypisania uczniów do poziomu dokonują nauczyciele języka obcego po diagnozie dokonywanej we wrześniu.

 7. W klasie pierwszej (w II semestrze) uczeń dokonuje wyboru dwóch lub trzech przedmiotów nauczanych od klasy drugiej na poziomie rozszerzonym. Uczeń dokonuje wyboru z następujących przedmiotów: biologia, chemia, matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, j. polski, j. obcy, historia, fizyka.

 8. Przedmioty rozszerzone nauczane są w systemie międzyklasowym.

    Klasa II  Klasa III
  Pierwszy z przedmiotów 390 godzin 7 godzin w tygodniu 6 godzin w tygodniu
  Drugi przedmiot
  360 godzin
  6 godzin w tygodniu 6 godzin w tygodniu


 9. Przedmioty rozszerzone uczeń wybiera zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

  Jeżeli wiążesz swoje przyszłe plany z:

 • medycyną lub studiowaniem na AWF wybierz biologię i chemię

 • zarządzaniem środowiskiem lub ekologią wybierz biologię i wiedzę o społeczeństwie

 • inżynierią środowiska lub biomedyczną wybierz biologię i matematykę

 • filozofią lub antropologią wybierz biologię, język angielski i język niemiecki

 • astronomią, energetyką lub studiowaniem na Wojskowej Akademii Technicznej wybierz fizykę i matematykę

 • statystyką lub oceanografią wybierz geografię i matematykę

 • europeistyką, bezpieczeństwem wewnętrznym lub turystyką i rekreacją wybierz geografię i wiedzę o społeczeństwie

 • finansami i bankowością lub studiowaniem na SGH wybierz matematykę, język angielski i język niemiecki

 • kulturoznawstwem, prawem wybierz język polski i historię

 • dziennikarstwem i komunikacją społeczną, wybierz język polski i wiedzę o społeczeństwie

 

Absolwenci Szkoły Podstawowej

 1. II LO prowadzi nabór do 3 klas pierwszych.

 2. Łączna liczba miejsc w klasach pierwszych – 90 (3x30).

 3. Istnieje możliwość utworzenia klasy integracyjnej.

 4. Osobom  zainteresowanym rozwijaniem pasji sportowych o profilu piłki siatkowej lub koszykowej proponujemy dodatkowe czterogodzinne zajęcia.
 5. II LO oferuje naukę dwóch z trzech języków obcych do wyboru spośród: język angielski, język niemiecki, język rosyjski.

  Jeden z wybranych języków jest kontynuacją języka obcego nauczanego na poprzednich etapach edukacyjnych.

  Języki obce nauczane są w grupach 15 osobowych.

  Język kontynuacyjny nauczany jest na dwóch poziomach:
  Przypisania uczniów do poziomu dokonują nauczyciele języka obcego po diagnozie dokonywanej we wrześniu.

 6. W trakcie rekrutacji uczeń dokonuje wyboru dwóch lub trzech przedmiotów nauczanych od klasy pierwszej na poziomie rozszerzonym. Uczeń dokonuje wyboru z następujących przedmiotów: biologia, chemia, matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, j. polski, j. obcy, historia, fizyka.

   

  Klasa

  Przedmioty rozszerzone

  Przygotowanie do studiów

  1a

  prawno – obywatelska

  geografia, wiedza o społeczeństwie

  administracja, prawo, dyplomacja, politologia, bezpieczeństwo narodowe, stosunki międzynarodowe,

  1b

  medyczno – przyrodnicza

  biologia, chemia

  lekarskie, pielęgniarstwo stomatologia, farmacja, weterynaria ratownictwo medyczne, psychologia, kosmetologia, dietetyka, kryminologia, fizjoterapia

  1c

  politechniczno – ekonomiczna

  matematyka, geografia lub fizyka

  automatyka i robotyka, nanotechnologie, budownictwo, elektronika, energetyka jądrowa, mechatronika, ekonomia, lotnictwo

  1d

  społeczno – medialna

  wiedza o społeczeństwie, język angielski

  zarządzanie publiczne, sztuka mediów, reżyseria, intermedia, filmoznawstwo, dziennikarstwo, animacja kultury,

  1e

  menedżersko – informatyczna

  matematyka, geografia lub informatyka

  zarządzanie w biznesie, finanse i rachunkowość, gry i grafika komputerowa, logistyka, marketing, technologie i systemy bezpieczeństwa, ,

  1f

  aktywności sportowej

  język angielski, biologia lub geografia

  agroturystyka, turystyka i rekreacja, fizjoterapia, taniec, ratownictwo medyczne, dietetyka 7. Przedmioty rozszerzone mogą być nauczane w systemie międzyklasowym.

 

Warunki rekrutacji do klas pierwszych w II LO Giżycko - absolwenci gimnazjum

 

Warunki rekrutacji do klas pierwszych w II LO Giżycko - absolwenci szkoły podstawowej

 

Deklaracja nauki języków obcych i religii w II LO Giżycko  - absolwenci gimnazjum

 

Deklaracja nauki języków obcych i religii w II LO Giżycko  - absolwenci szkoły podstawowej

 

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez II LO Giżycko

 

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej

 

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej

 

in Obiekty
18. 09. 21
posted by: alicja
Odsłony: 962

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku rozpoczęła się realizacja projektu „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki-II LO” współfinansowany z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Okres realizacji projektu to 1.08.2018 – 31.07.2020. Głównymi beneficjentami projektu są uczniowie, a celem podniesienie szans edukacyjnych i wzrost kompetencji kluczowych uczniów. W projekcie szansę na rozwój mają również nauczyciele poprzez podniesienie kwalifikacji i nabycie kompetencji cyfrowych nauczycieli w zakresie korzystania z narzędzi TIK. Działaniami projektowymi objęci zostaną również rodzice w celu włączenie rodziców w proces dydaktyczny wykorzystujący TIK, przygotowanie ich do efektywnego motywowania dzieci do nauki przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi.

Działania projektowe obejmą:

- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i koła przedmiotowe kształtujące i rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów z uwzględnieniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i wynikających z tego zagrożeń,

- zajęcia dla nauczycieli doskonalące ich umiejętności cyfrowe w wykorzystywaniu pomocy dydaktycznych oraz narzędzi TIK,

- warsztaty dla rodziców aktywnie włączające w proces edukacyjny wykorzystujący TIK,

- zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi TIK.

Doposażenie szkoły umożliwi prowadzenie planowanych w projekcie zajęć oraz podniesienie funkcjonalności szkoły poprzez wzrost jakości w obszarze kształcenia ogólnego.

Projekt będzie realizowany przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie oraz Powiatem Giżyckim będącym organem prowadzącym szkołę.

Ogólna wartość projektu wynosi 622 112,17 zł, w tym wnioskowane dofinansowanie: 586 212,17 zł. Wkład UE: 528 795,34 zł. Wkład własny stanowi 5,77%, dofinansowanie stanowi 94,23%.

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE :

„Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki - II LO”

 § 1

Informacje ogólne

 1. Regulamin określa proces rekrutacji i udziału w projekcie „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki - II LO” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Oś priorytetowa 2 Kadry dla gospodarki, Działanie 2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów, Poddziałanie 2.2.2 Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów – projekty konkursowe).
 2. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.
 3. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Giżyckim i Stowarzyszeniem "Miasta w Internecie".
 4. Biuro projektu mieści się w Mikołajkach, ul. Kolejowa 6.
 5. Zasięg projektu – uczniowie/uczennice i nauczyciele/nauczycielki, rodzice uczniów/uczennic z II LO w Giżycku

 § 2

Słownik pojęć

 1. Ilekroć w dalszej części dokumentu jest mowa bez bliższego określenia o:
 2. Projekcie – należy przez to rozumieć projekt pn. „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów zobszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki - II LO”
 3. Regulaminie – należy przez to rozumieć Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki - II LO”
 4. Uczniu/uczennicy – należy przez to rozumieć osobę posiadającą status ucznia
  II LO w Giżycku
 5. Nauczycielu/nauczycielce – należy przez to rozumieć nauczyciela/nauczycielkę II LO w Giżycku
 6. Rodzicu/prawnym opiekunie - należy przez to rozumieć rodzica/prawnego opiekuna ucznia/uczennicy II LO w Giżycku,
 7. Uczestniku projektu – należy przez to rozumieć osobę zakwalifikowaną do udziału
  w projekcie (uczeń/uczennica/nauczyciel/nauczycielka/rodzic/prawny opiekun ) zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie, bezpośrednio korzystająca z wdrażanej pomocy,
 8. Koordynatorze szkolnym – należy przez to rozumieć osobę odpowiedzialną za prowadzenie procesu rekrutacji uczniów do projektu w swojej szkole,
 9. Komisji Rekrutacyjnej – zespół powołany przez dyrektora szkoły ,
 10. Skróty stosowane w Regulaminie:

II LO w Giżycku – II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku

 § 3

Założenia projektowe

 1. Celem projektu jest podniesienie szans edukacyjnych i wzrost kompetencji kluczowych 102 uczniów (67K/35M) z II LO w Giżycku poprzez realizację

 zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i kół przedmiotowych kształtujących i rozwijających   

 kompetencje cyfrowe, podniesienie kompetencji cyfrowych 16 nauczycieli (14K/2M) w zakresie korzystania z narzędzi TIK, podniesienie umiejętności wychowawczo-pedagogicznych 28 rodziców (18K/10M) w procesie dydaktycznym wykorzystującym TIK oraz doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne i narzędzia TIK.

 1. W ramach projektu uczestnicy będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy:
 2. a) Zaj. dydaktyczno.-wyrównawcze i koła przedmiotowe kształtujące i rozwijające  kompetencje  cyfrowe  uczniów   uwzględniające  bezpieczeństwo  w cyberprzestrzeni i wynikające z tego zagrożenia,
 3. b) Zajęcia dla nauczycieli doskonalące ich umiejętności cyfrowe  w wykorzystaniu  pomocy dydaktycznych  oraz narzędzi TIK, a tym samym włączające TIK do nauczania przedmiotowego,
 4. c) Warsztaty dla rodziców aktywnie włączające w proces edukacyjny narzędzia TIK.
 5. Udział we wszystkich formach wsparcia realizowanych w ramach projektu jest dobrowolny
  i bezpłatny.

 § 4

Grupa docelowa

 1. Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie uczniowie/uczennice oraz nauczyciele/nauczycielki, rodzice/prawni opiekunowie uczniów/uczennic II LO w Giżycku
 2. Projektem objętych zostanie 102 uczniów/uczennic oraz 16 nauczycieli/nauczycielek oraz 18 rodziców/opiekunów.
 3. Kryterium uczestnictwa:

Uczestnikiem projektu może być osoba, która spełni jednocześnie następujące warunki:

 • Posiada status ucznia szkoły, o której mowa w 4 ust. 1 lub jest nauczycielem szkoły, o której mowa w § 4 ust. 1, rodzicem/prawnym opiekunem ucznia/uczennicy szkoły, o której mowa w § 4 ust. 1.
 • Jest zainteresowana udziałem w projekcie (w przypadku osób niepełnoletnich uczniów dodatkowo otrzyma zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w projekcie)
 • Dopełni wszystkich formalności określonych w § 9 lub 10 niniejszego regulaminu

 § 5

Organizacja zajęć dla uczniów/uczennic

 1. Liczba grup z podziałem na szkoły/rodzaje zajęć/czas trwania określono indywidualnie
  w zależności od rodzaju wsparcia i indywidualnych możliwości uczniów:

 

II LO w Giżycku

Nazwa zajęć

Liczba miejsc w ramach zajęć

Łączna liczba godzin

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze kl I -III

Zajęcia z j. polskiego

5

58

Zajęcia z j angielskiego

10

194

Zajęcia z j. niemieckiego

7

194

Zajęcia z matematyki

10

194

Zajęcia z informatyki

5

68

 

RAZEM

708

Koła przedmiotowe kl. I -III

Język polski

5

194

Język niemiecki

5

194

Historia i społeczeństwo

5

194

Informatyka

5

194

Fizyka

5

194

Chemia

5

194

Biologia

5

194

Geografia

5

194

Język angielski

10

194

Matematyka

10

194

 

 

 

 

RAZEM:

1940

 

§ 6

Organizacja zajęć dla nauczycieli/nauczycielek

 

 1. Szkolenia dla nauczycieli/nauczycielek przeprowadzone będą przez partnera, który zapewnia wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną. Terminy i godziny realizacji szkoleń dostosowane będą do najbardziej pożądanych przez odbiorców, przy uwzględnieniu założeń projektowych.
 2. Szkolenia realizowane będą w terminach IX 2018 –II 2019r.
 3. Wsparcie dla nauczycieli w ramach projektu obejmie :
 4. a) szkolenia (w tym z zakresu interaktywnych i aktywizujących metod dydaktycznych, wykorzystujących cyfrowe narzędzia i zasoby edukacyjne),
 5. b) webinaria (pogłębiające różnorodne obszary wiedzy, zorganizowane z wykorzystaniem interaktywnych platform edukacyjnych w godzinach dogodnych dla nauczycieli),
 6. c) indywidualne wsparcie konsultacyjno-doradcze dla nauczycieli z zakresu dydaktyki cyfrowej (metodyk nauczania bazujących na wykorzystaniu zasobów i narzędzi cyfrowych).
 7. Zajęcia dla nauczycieli odbywać się będą w siedzibie szkoły.
 8. Rodzaje szkoleń i czas ich trwania:

 

 SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI W ROKU SZKOLNYM  2018/2019

 

Nazwa zajęć

Liczba miejsc w ramach zajęć

Łączna liczba godzin

Kompetencje  dydaktyczne w środowisku cyfrowym

II LO

16

96

Wykorzystanie TIK w nauczaniu przedmiotów, których uczy dany nauczyciel

II LO

16

 

120 (6 miesięcy 5h/tydz)

 § 7

Zasady rekrutacji uczniów/uczennic

 1. Osoby będące grupą docelową mogą zgłosić chęć uczestnictwa w formach wsparciach dla których obligatoryjne jest przeprowadzenie rekrutacji poprzez złożenie formularza rekrutacyjnych/deklaracjach uczestnictwa w sekretariacie szkolnym (załącznik nr 1 do regulaminu).
 2. Proces rekrutacji będzie przebiegał zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.
 3. W szkole Koordynator szkolny odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie rekrutacji uczniów i uczennic do projektu, w tym informowanie o projekcie i rozpoczęciu rekrutacji, weryfikację dokumentów zgłoszeniowych pod względem formalnym, ewidencjonowanie otrzymanych dokumentów poprzez sporządzenie list rekrutacyjnych, sporządzenie list podstawowych i rezerwowych.
 4. Rekrutacja uczestników odbywać się będzie w terminie od 1 września do 30 września 2018 r. i  we-IX 2109r.
 5. W przypadku niezrekrutowania założonej w projekcie liczby uczestników przeprowadzona zostanie rekrutacja uzupełniająca i wówczas będzie przebiegała do momentu zrekrutowania pełnej grupy.
 6. W przypadku osób niepełnoletnich formularz zgłoszeniowy podpisują rodzice/opiekunowie prawni.
 7. Złożonym formularzom szkolnym nadawany jest numer z rejestru – osobny dla każdej ze szkół.

Złożenie formularza zgłoszeniowego oznacza, że kandydat i jego rodzic/opiekun prawny zapoznał się z niniejszym Regulaminem, akceptuje jego zapisy i zobowiązuje się do ich przestrzegania. Zgłoszeń uczniów/uczennic dokonywać będą nauczyciele przedmiotu, wychowawcy, rodzice, sami uczniowie/uczennice.

 1. Wybór uczestników projektu:
 • KRYTERIA OCENY:

KRYTERIUM 1:

Niepełnosprawność – 60 pkt. ( oświadczenie )

KRYTERIUM 2:

Dysfunkcje stwierdzone przez PP-P- 40 pkt. ( oświadczenie )

 KRYTERIUM 3:

Zła sytuacja materialna- dochód na 1 członka rodziny nieprzekraczający 504zł netto                             (oświadczenie ) – 40 pkt

KRYTERIUM 4:

Trudności w nauce-średnie ocen z ubiegłego roku poniżej 3,2-30 pkt (opinia wychowawcy)

KRYTERIUM 5:

Szczególne uzdolnienia- średnia ocen z ubiegłego roku powyżej 4,25 20pkt (opinia wychowawcy)

KRYTERIUM 6 :

Na przedmioty ścisłe: M 0 pkt, K 10 pkt, Na przed. humanistyczne M 10 pkt, K 0 pkt

 

 1. W przypadku, gdy 2 lub więcej osób otrzyma po zsumowaniu punktów za powyższe kryteria taką samą ilość punktów, o zakwalifikowaniu na zajęcia zdecyduje data złożenia dokumentów/numer z rejestru zgłoszeń.
 2. Koordynator szkolny przedstawia Komisji Rekrutacyjnej tabelaryczne zestawienie
  z przeprowadzonej rekrutacji zawierające podstawowe informacje dotyczące m.in. numeru zgłoszenia, punktację za poszczególne kryteria.
 3. Komisja Rekrutacyjna działa zgodnie z zasadą bezstronności, z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej sporządzony zostanie protokół.
 4. Koordynator szkolny sporządzi listy podstawowe uczestników oraz listy rezerwowe, odpowiednio dla każdego rodzaju zajęć. Tak sporządzone listy uczestników przekaże do zatwierdzenia Komisji Rekrutacyjnej. Listy zakwalifikowanych będą dostępne u koordynatora szkolnego. Wszyscy zakwalifikowani uczniowie/ prawni opiekunowie zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji przez koordynatora szkolnego.

 § 8

Zasady rekrutacji nauczycieli/nauczycielek/rodziców/prawnych opiekunów  

 1. Osoby będące grupą docelową mogą zgłosić chęć uczestnictwa w formach wsparcia, dla których obligatoryjne jest przeprowadzenie rekrutacji poprzez złożenie formularza rekrutacyjnego/deklaracji uczestnictwa (załącznik nr 2 do regulaminu) w sekretariacie szkolnym.
 2. Proces rekrutacji będzie przebiegał zgodnie z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn.
 3. W szkole Koordynator szkolny odpowiedzialny będzie za przeprowadzenie rekrutacji nauczycieli do projektu, w tym informowanie o projekcie i rozpoczęciu rekrutacji, weryfikację dokumentów zgłoszeniowych pod względem formalnym, ewidencjonowanie otrzymanych dokumentów poprzez sporządzenie list rekrutacyjnych.
 4. Rekrutacja uczestników odbywać się będzie w terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 30 września 2018 r. oraz dla rodziców/opiekunów od 1 sierpnia 2018 do 31 stycznia 2020r.
 5. W przypadku niezrekrutowania założonej w projekcie liczby uczestników przeprowadzona zostanie rekrutacja uzupełniająca i wówczas będzie przebiegała do momentu zrekrutowania pełnej grupy.
 6. Złożonym formularzom szkolnym nadawany jest numer z rejestru.
 7. Złożenie formularza zgłoszeniowego oznacza, że kandydat zapoznał się z niniejszym Regulaminem, akceptuje jego zapisy i zobowiązuje się do ich przestrzegania.
 8. Koordynator szkolny przedstawia Komisji Rekrutacyjnej tabelaryczne zestawienie
  z przeprowadzonej rekrutacji zawierające podstawowe informacje.
 9. Komisja Rekrutacyjna działa zgodnie z zasadą bezstronności, z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej sporządzony zostanie protokół.
 10. Koordynator szkolny sporządzi listy podstawowe uczestników oraz listy rezerwowe, odpowiednio dla każdego rodzaju zajęć. Tak sporządzone listy uczestników przekaże do zatwierdzenia Komisji Rekrutacyjnej. Listy zakwalifikowanych będą dostępne u koordynatora szkolnego. Wszyscy zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach rekrutacji przez koordynatora szkolnego.

§ 9

Prawa i obowiązki uczestnika projektu

 1. Uczestnik projektu ma prawo do:
 • Uczestniczenia w nieodpłatnych formach wsparcia
 • Uczestniczenia we wszystkich formach wsparcia przewidzianych w ramach projektu,
 • Korzystania z materiałów zapewnionych w okresie udzielanego wsparcia.
 1. Uczestnik zobowiązany jest do:
 • Uczestniczenia w formach wsparcia w pełnym zakresie przewidzianym programem przy minimum 80% obecności,
 • Regularnego, punktualnego i aktywnego uczestniczenia w formach wsparcia oraz kulturalnego zachowania,
 • Złożenia usprawiedliwienia w przypadku nieobecności – dopuszcza się usprawiedliwione nieobecności spowodowane chorobą lub ważnymi sytuacjami losowymi,
 • Wypełnienia ankiet ewaluacyjnych/testów sprawdzających wiedzę itp. w zależności
  od wymogów programowych oraz zapisów wniosku o dofinansowanie,
 • Udostępniania danych osobowych niezbędnych do realizacji projektu, w szczególności związanych z przeprowadzeniem rekrutacji, podpisania „Oświadczenia uczestnika projektu” (załącznik nr 3 do regulaminu) oraz „Zgody na wykorzystanie wizerunku” (załącznik nr 4 do regulaminu), potwierdzania kwalifikowalności wydatków, udzielania wsparcia uczestnikom Projektu, zarządzania, ewaluacji, monitoringu, kontroli, audytu, sprawozdawczości oraz działań informacyjno-promocyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz zapewnienia obowiązku informacyjnego dotyczącego przekazywania do publicznej wiadomości informacji o podmiotach uzyskujących wsparcie z RPO WP 2014-2020 współfinansowanego z EFS,
 • Informowania o wszelkich zmianach swoich danych kontaktowych celem umożliwienia Beneficjentowi projektu wywiązywania się z obowiązków dotyczących sprawozdawczości projektu,

 § 10

Rezygnacja

 1. Osoba zakwalifikowana do udziału w projekcie na listę podstawową ma prawo do rezygnacji z udziału w projekcie bez podania przyczyn, jeśli rezygnacja zostanie zgłoszona pisemnie w miejscu prowadzenia rekrutacji najpóźniej 7 dni roboczych przed rozpoczęciem wsparcia.
 2. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w projekcie uczestnika, rezygnację składa rodzic/opiekun prawny.
 3. Beneficjent projektu dopuszcza tylko w przypadkach uzasadnionych zdarzeń losowych niezależnych od uczestnika rezygnację z udziału w danej formie wsparcia w trakcie ich trwania.
 4. W przypadku, gdy uczestnik nie usprawiedliwi swojej nieobecności w danej formie wsparcia, zrezygnował z udziału w projekcie, stracił status uczestnika projektu, itp. prowadzący daną formę wsparcia zobowiązany jest niezwłocznie przyjąć do udziału
  w projekcie inną osobę (z listy rekrutacyjnej). Osoba rezygnująca z udziału w projekcie składa pisemną rezygnację z uczestnictwa w projekcie, wraz z podaniem przyczyny,
  w sekretariacie szkoły. Beneficjent ostateczny zostaje skreślony z listy uczestników projektu w przypadku:
 • Naruszenia swoich obowiązków wymienionych w § 11 ust. 2 pkt. 1-6 niniejszego regulaminu,
 • Złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie,
 • Przerwania nauki (w przypadku uczniów) lub pracy w szkole (w przypadku nauczycieli)
 • Nieusprawiedliwionej nieobecności w danej formie wsparcia przekraczających 20% planowanej liczby godzin do realizacji.

 § 11

Postanowienia końcowe

 1. Każda osoba biorąca udział w projekcie akceptuje warunki niniejszego Regulaminu poprzez podpisanie formularza zgłoszeniowego, w przypadku osoby niepełnoletniej formularz uczestnictwa w projekcie podpisuje rodzic/opiekun prawny.
 2. Kwestie nieuregulowane rozstrzygane będą przez Koordynatora projektu.
 3. W uzasadnionych przypadkach zastrzega się prawo do zmiany niniejszego regulaminu.
 4. Regulamin wchodzi w życie z dniem przyjęcia Uchwały w sprawie Regulaminu rekrutacji i udziału w projekcie: „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki – II LO” przez Zarząd Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 z mocą obowiązującą od 6 września 2018 r.