Klasa Mistrzostwa Sportowego :)

22. 04. 11
Zredagowane przez: Alicja Złotorzyńska
Odsłony: 5008

Mamry Giżycko zagrają w Makroregionalnej Lidze Juniorów U19

Wolontariat sportowy w Ukrainie i w Polsce: od pomysłu do działania

 W dniach 25 - 30 września uczniowie klasy 2e i 3e MS w piłce nożnej wraz ze studentami Uniwersytetu Sportowego w Kijowie uczestniczyli w we wspólnym projekcie - "Wolontariat sportowy w Ukrainie i w Polsce: od pomysłu do działania", którego organizatorem była Ukraińsko-Polska Rada Wymiany Młodzieży za pośrednictwem krajowej instytucji zarządzającej - Ministerstwa Młodzieży i Sportu w Ukrainie.

 

Klasa 1e Mistrzostwa Sportowego rok szkolny 2023/24

 

Przygotowania do Ogólnopolskiej Licealiady SKS w Giżycku 19-20.06

 

Sukces klasy mistrzostwa sportowego w piłce nożnej

Uczniowie klasy 1e mistrzostwa sportowego w piłce nożnej 2 maja na wyjeździe pewnie pokonali Stomil Olsztyn 2006
4 do 0.
Bramki zdobyli:
⚽️ Aleksander Matuć
⚽️ Łukasz Śliwiński
⚽️ Błażej Typa
⚽️ Dominik Romanowski

 

I w Finale Województwa Warmińsko-Mazurskiego SZS

w Piłce Ręcznej Dziewcząt

 

W środę, 26 kwietnia w hali sportowo-rekreacyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbył się Finał Województwa W-M Szkolnego Związku Sportowego w Piłkę Ręczna Dziewcząt – Licealiada.

W zawodach uczestniczyły dwie drużyny: reprezentacja dziewcząt z II LO w Giżycku oraz Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi. Podopieczne trenera Janusza Świętonia pokonały w sposób zdecydowany reprezentację LO Gołdap, aplikując rywalkom 40 bramek oraz tracąc przy tym 23 gole. Za zwycięstwo uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone złotymi medalami, dyplomem a także pucharem za I miejsce. Ponadto statuetkę MVP otrzymała zawodniczka II LO w Giżycku – Gabriela Muskała. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz sportową rywalizację w duchu fair play.
Mistrz województwa warmińsko-mazurskiego 2022/2023 r. reprezentacja II LO im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku uczennice klas I e i II e mistrzostwa sportowego w piłce ręcznej:
Klaudia Komendarczyk, Michelle Novvicki, Magdalena Radzewicz, Maja Zawadka, Paulina Pucia, Amelia Gołubowska, Oliwia Mikulewicz, Gabriela Muskała, Zofia Szudra-Roszko, Gabriela Jurgiel, Katarzyna Fiedczak, Maja Pietnoczka, Patrycja Flis, Oliwia Siedlecka, Aleksandra Kuzyk, Emilia Kutnik, Emilia Zalewska.
Opiekunem drużyny Wojciech Laskowski.

 

Królowe bramek :)

 

Awans szczypiornistek do Mistrzostw Polski

Dziewczęta II LO z I i II Klasy Mistrzostwa Sportowego plus Gabriela Jurgiel. Jako zawodniczki MTS Giżycko wygrały Ligę Juniorek Młodszych Województwa Warmińsko Mazurskiego 🤾🤾 i tym samym awansowały do Mistrzostw Polski (grono 32 drużyn)
Gratulujemy 👏 i trzymamy kciuki za kolejne występy naszych szczypiornistek ✊💪

trener: Janusz Świętoń 

Klasa 1e rok szkolny 2023/2024

 

 

Światowy Dzień Sportu

 

VII Marszobieg dla Autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Chłopcy z klasy Mistrzostwa Sportowego

Solidarni z Ukrainą

 

ŚWIADOMY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJA

Chłopcy z klasy 1 e oraz uczniowie z innych klas uprawiających sport zawodowo uczestniczyli w bardzo ciekawym spotkaniu online. Gościem spotkania była Fundacja Graj z Głową, a dokładnie reprezentantki Polski w piłkę ręczną oraz psycholog Agnieszka Białek. Tematem spotkania była depresja w sporcie. Zawodniczki podzieliły się z młodzieżą swoimi historiami z życia sportu , opowiedziały problemach z jakimi przyszło się im zmierzyć oraz jak poradziły sobie w trudnych sytuacjach. Odpowiedziały na pytania zadawane przez młodzież

 


PIŁKA RĘCZNA I runda

Po pierwszej rundzie klasyfikacja strzelców w lidze:
zawodniczki Gabriela Muskała juniorka młodsza zajęła 3 miejsce oraz Zofia Szudra-Roszko 2 miejsce - juniorka
Gratulacje!

 

Weekend z Mistrzem 

Zajęcia z Marcinem Możdżonkiem - uczestniczą uczniowie klasy sportowe oraz ogólnych 💪 #MOŻesz #Giżycko

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim wesołych, pogodnych oraz zdrowych świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku !!

 

Mecz siatkówki i spotkanie z Jakubem Kochanowskim

Nie tylko piłka nożna, nie tylko piłka ręczna, ale kochamy każdy sport. Klasa Mistrzostwa Sportowego miała możliwość pojechać do Suwałk na mecz Plus Ligii Ślepsk Malow Suwałki v Asseco Resovia Rzeszów. Uczniowie również na koniec mieli możliwość porozmawiania z reprezentantem Polski Jakubem Kochanowskim.

 

Sparing szczypiorniaka

 

Dziś został rozegrany sparing z II ligą kobiet z Białegostoku. Nasze dziewczyny wygrały jedną bramką 30:29
GRATULACJE !!!
Dziękujemy kibicom👏✌️💪
 

Otrzęsiny klas pierwszych 

Przyszedł czas na otrzęsiny! Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zabawach zorganizowanych przez starszych rówieśników. Jak przystało na sportowców pokazali pazur i wygrali otrzęsiny. Gratulację!

W nagrodę będą w następnym roku organizatorami otrzęsin dla młodszych kolegów:)

 

Zajęcia integracyjne na Twierdzy Boyen

Wrzesień rozpoczęliśmy w naszej klasie od spotkania integracyjnego na Twierdzy Boyen. Uczniowie mieli do pokonania grę terenową poznając tajemnicę Twierdzy Boyen. Na koniec wspólne ognisko oraz zabawy integracyjne.

 

Klasa Mistrzostwa Sportowego - drużyna rocznik 2021

 

Początki klasy Mistrzostwa Sportowego w II LO 


We wtorek 17 marca 2021 nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Powiatem Giżyckim reprezentowanym przez p. Mirosława Dariusza Drzażdżewskiego - starostę giżyckiego oraz p. Mateusza Sierońskiego - wicestarostę a Giżyckim Klubem Sportowym Mamry oraz Młodzieżowym Towarzystwem Sportowym, o współpracy związanej z utworzeniem klasy Mistrzostwa Sportowego w II LO w Giżycku.

GKS Mamry reprezentował p. Janusz Sygnowski - prezes klubu oraz p. Marek Grochowski - kierownik kluby, a Młodzieżowe Towarzystwo Sportowe p . Andrzej Paszkiewicz - prezes oraz p. Marcin Szwaja - sekretarz Zarządu. Od 1 września 2021 w naszej szkole rusza klasa Mistrzostwa Sportowego, z dyscyplinami - piłka ręczna dziewcząt oraz piłka nożna chłopców.