Sukces pływaków II LO

Wspaniały sukces pływaków II LO Giżycko w Mistrzostw Województwa w Pływaniu. Zarówno dziewczęta i chłopcy zostali vicemistrzami województwa w klasyfikacji generalnej szkól w licealiadzie. We czwartek 16.11.2023r w Gołdapi odbyła się licealiada. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i licealiści, wzięło w niej udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. Ze rozumiałych względów nas najbardziej interesowała ta ostatnia.

II LO w Giżycku reprezentowały sztafety dziewcząt i chłopców, każdy z uczestników sztafet miał prawo startować dodatkowo w jednej konkurencji indywidualnej.

Dziewczęta w sztafecie 6x50m st. dowolnym zostały vicemistrzyniami województwa, sztafetę reprezentowały: Karolina Skrabowska, Marianna Griztner, Milena Gritzner, Maja Juchniewicz, Gabriela Jarmołowicz, Maria Fejfer

Indywidualnie Karolina Skrabowska zajęła trzecie miejsce na 50m. st. motylkowym

Chłopcy na tym samym dystansie uplasowali się na trzecim miejscu: Jędrzej Turliński, Szymon Stępniak, Nataniel Janicki, Franciszek Klac, Bartosz Polak, Mikołaj Makarewicz.

W startach indywidualnych nie ma sobie równych w województwie Jędrzej Turliński, drugi rok z rzędu Jędrek zwycięża w koronnej konkurencji 50m. st. dowolnym, mistrzem województwa został również Franciszek Kloc na 50m. st. klasycznym a na trzecim miejscu uplasował się Nataniel Janicki na 50m. st. motylkowym.