II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa w "plażówce"

Wielką niespodziankę zafundowały nam siatkarki, zajmując II miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Warm.-Maz. w Siatkówce Plażowej.
Zawody odbyły się w 12.06.2023r. na boiskach plaży miejskiej w Ełku. Wzięło w nich udział 10 zespołów z: II LO Ełk, ZSS Ełk, LO Gołdap, ZSZ Gołdap, ZSnr3 Szczytno, LO Pisz, ZSz Górowo Iławeckie, ZSO Lidzbark Warmiński oraz II LO Giżycko.

Ze względu na brak eliminacji w tegorocznych rozgrywkach mógł startować każdy. Sprawiło to wiele problemów organizatorom, ponieważ jednocześnie odbywała się rywalizacja drużyn męskich. Zawody zaczęliśmy od zwycięstwa nad Górowem Iławeckim 2:1, po łatwo wygranym pierwszym secie, niestety dziewczęta odpuściły, przegrywając drugiego seta. Ale dobrze nam zrobił kubeł zimnej wody! Trzeci set pod pełną kontrolą-gramy dalej. W kolejnych meczach dziewczęta grały bardzo dobrze, wygrywając wiele wyrównanych setów. Pomijając wolny los, kolejno wygrywały z 2 LO Ełk, ZSZ Szczytno ,by trafić do finału. Faworytki turnieju z Zespołu Szkół Sportowych z Ełku podniosły wysoko poprzeczkę naszym pierwszoklasistkom, zwyciężając 2:0. Mimo to zawody uważam za bardzo udane, gratulujemy dziewczętom dużych umiejętności i woli walki, oczywiście życzymy dalszych sukcesów.
Dziewczęta zostały udekorowane medalami oraz okazałym pucharem.